foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasza szkoła

„Dar serca dla sąsiada”
Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie w dniach od 18.02.2019 roku do 5.04.2019 roku organizowało zbiórkę darów dla osób najuboższych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych z terenu obwodu szkoły. Celem zbiórki było uwrażliwienie uczniów i społeczności lokalnej na potrzeby osób potrzebujących, chorych, zwłaszcza starszych z najbliższego otoczenia.
Zbierane były długoterminowe produkty spożywcze o wydłużonym terminie ważności do spożycia (cukier, mąka, kasza, ryż, olej, herbata, słodycze, miód, dżem, itp.) oraz artykuły chemiczne i przemysłowe (proszek, do prania, szampon, mydło, płyn do mycia naczyń, ręczniki, pościel itp.). Wolontariusze dołączyli do paczek kartkę ze świątecznymi życzeniami i cukrowego baranka.
Paczki zostały przekazane 10 osobom potrzebującym przed świętami Wielkiej Nocy.
Wolontariusze Szkolnego koła Wolontariatu serdecznie dziękują księdzu proboszczowi Ryszardowi Kolczyńskiemu i księdzu Piotrowi Pieczewskiemu za pomoc i współpracę, rodzicom, uczniom, nauczycielom i parafianom za dar serca w postaci przyniesionych produktów, życzliwość i zainteresowanie naszą akcją.
Obdarowani z wielkim wzruszeniem przyjęli pomoc i bardzo wszystkim osobom zaangażowanym dziękują.

2019 Copyright Zespół Szkół Nr 3 w Cieksynie Rights Reserved