foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasza szkoła

W dniu 07.02.2020 roku na zaproszenie Dyrektora Szkoły oraz wychowawcy klasy III Sz. P.Edyty Rzepkowskiej –Gerasik przybył do naszej placówki Sz. P. Andrzej Nowak właściciel i założyciel firmy Projekt Ranger. Pan Andrzej to były żołnierz z 20 letnim stażem, w tym w jednostce GROM, instruktor strzelectwa, samoobrony, surwiwalu, zaś swoje doświadczenie szlifował na kursach na terenie całej Polski, obecnie zajmuje się szkoleniami ze strzelania obronnego, taktyki działania w budynku i lesie. Podczas dzisiejszej wizyty na spotkaniach z uczniami z klas II-VIII Szkoły Podstawowej podzielił się swoim doświadczeniem w pracy w jednostkach specjalnych, opowiadał o przetrwaniu i etapach taktyk działania w lesie. Zaprezentował dzieciom każdy element odzieży oraz akcesoria, jakie żołnierz powinien mieć przy sobie w trudnych warunkach. Mundur i atrybuty wojskowe szczególnie zafascynowały chłopców, którzy bardzo chętnie go przymierzali. Był przygotowany pokaz plecaka wojskowego oraz materacy, jakie były produkowane w Polsce. Ponadto, nasz gość dawał mnóstwo zadań do wykonania, dzieci z zaangażowaniem brali w nich udział, między nim a uczniami panował dialog.Na sam koniec zostało wręczone podziękowanie za dzisiejszy tak cudowny dzień.
Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i za popularyzację naszych działań profilaktyczno-wychowawczych i przeprowadzenie tak ciekawej prelekcji. Na pewno ta wizyta zapadnie na długo w pamięci uczniów. Była to namiastka bardzo ciekawego i trudnego zawodu, który fascynuje chłopców od najmłodszych lat a dziewczynki wpędza w zachwyt i podziw bowiem jest to praca pełna poświęceń, wymagającej ciągłej pracy nad sobą, siły charakteru, odwagi i życiowej zaradności. Była to bardzo dobra i ciekawa lekcja dla naszych uczniów, którzy po dzisiejszej wizycie w każdych warunkach dadzą sobie radę.
Tekst/ zdjęcia : sekretariat szkolny

toto 2to 3to 4

2020 Copyright Zespół Szkół Nr 3 w Cieksynie Rights Reserved