foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasza szkoła

Reduce – działania edukacyjne
 
Za nami ciekawy, bardzo aktywny panel dotyczący jednego z działań 3R – Reduce. Uczniowie naszej szkoły czynnie brali udział w zajęciach, które miały na celu poszerzyć ich wiedzę na temat ograniczania wody, prądu itp. Odbyły się m.in. warsztaty pt. Jak oszczędzać wodę? oraz praktyczne lekcje na temat segregacji śmieci. Uczniowie w zespołach klasowych przygotowywali plakaty promujące hasło Reduce, które przez kilka dni można było podziwiać na wystawie w hallu szkoły.
Natalia Zawadzka z klasy II gimnazjum przygotowała prezentację na temat pojęcia „ograniczania”. Odbyła się również dyskusja dotycząca recyklingu. Żeby uświadomić, jak istotny jest problem zanieczyszczania naszego środowiska, społeczność szkolna oglądała film SOS dla ziemi.
Uczniowie zaangażowali się w działania. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zabierali głos podczas paneli dyskusyjnych oraz wykazali się kreatywnością przy tworzeniu plakatów.

2020 Copyright Zespół Szkół Nr 3 w Cieksynie Rights Reserved